Start Wszystkie artykuły Mazury Air Show 2012

Mazury Air Show 2012

Mazury Air ShowGiżycko jak co roku jest gospodarzem Mazury Air Show. W tym roku nie zabrakło wspaniałych maszyn wodnosamolotów jak Sikorsky S-38, Piper PA-18-150 na pływakach czy transportowców jak Dakota DC-3. Na niebie można było oglądać popisy akrobacji zespołu The Flying Bulls z Czech. Dwa dni atrakcji, dwa miejsca do podziwiania maszyn.

 

 

Pokazy odbywały się nad portem w Giżycku, natomiast lotniskiem dla samolotów i śmigłowców było Kętrzyn-Wilamowo.

Po przyjeździe 5 sierpnia rozpoczęliśmy oglądanie samolotów na kętrzyńskim lotnisku. Niektóre z nich można było obejrzeć naprawdę blisko – chociażby śmigłowiec szturmowy Mi 24. Byliśmy świadkami startu Sikorsky’ego. Dwa silniki gwiazdowe o mocy 1000 KM ryczały jak szalone! Warto było popatrzeć.

Pokazy obejrzeliśmy po przyjeździe do Giżycka. Skoki spadochronowe, niskie przeloty DC-3 przez plażą miejską, lądowanie Pipera na wodzie – to niektóre atrakcje Air Show.

Szkoda, że ekipa RClomza & H69 nie była razem. Część pojechała dzień wcześniej tj. 4 sierpnia – pokazy były dwudniowe. I najważniejsze: dla dzieci dużą atrakcją jest pobyt na lotnisku więc Kętrzyn trzeba odwiedzić koniecznie!